OBJEKTİF

Günümüzde objektif seçimi makine seçiminden bile daha önemli bir hale gelmiştir. Çünkü bize açı kazandıran ve yaratıcılığımıza yardım eden araç kendisidir.

Görüntüyü ve ışığı toplayarak fotoğraf makinemizin sensörünün veya analog sistemlerde filmin üzerine düşüren fotoğraf makinesi parçasıdır. Objektifler birkaç mercek yada mercek grubunun bir araya gelmesiyle oluşan bir parçadır aslında.

Fotoğraf makinelerinin çalışma prensibi insan gözüne dayanır. Yani insan gözü baz alınarak fotoğraf makineleri tasarlanmıştır. İnsan gözünde yer alan iris ile objektiflerde yer alan diyafram aynı mantıkla çalışır. Gözümüzdeki ışığın ayarlanmasında ki irisin görevi ile objektif de yer alan diyaframın görevi aynıdır. Ayrıca gözümüzde iris ne kadar önemliyse objektifte de diyafram aynı derecede önem arz etmektedir.


CANON EF 24-105mm f/4L

Canon EF 24-105mm f/4L IS USM ile mükemmel aralık ve sabit f/4 diyaframı ile muhteşem fotoğraflar çekmenizde en büyük yardımcınız oluyor. Düşük ışık koşullarında 3 stop avantaj sağlayan IS(image stabilizatin) sistemi sayesinde net görüntüler yakalamanız kolaylaşırken f/4.0 diyafram açıklığı sayesinde de konuyu arka plandan ayırmanız sağlanmış. Toz ve nemli koşullara dayanıklı yapısıyla dikkat çeken lensin ağırlığı sadece 670 gram.


Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6

Yüksek aralığa sahip, 11x yakınlaştırma sunan Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS, mükemmel performansını kullanıcılarıyla paylaşıyor. IS(Image Stabilizer) özelliği sayesinde 4 stop enstantane avantajı sunan lensin bayoneet yapısı APS-C gövdeler için uyum sağlıyor. Düşük ışık koşullarında görüntü sabitleme konusunda oldukça etkili olan IS sisteminin yanısıra optik elemanlarının ve optik eleman kaplamaları ve yapısı dolayısıyla dikkatleri üzerine çeken Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS her çekiminizde yanınızdan ayırmayacağınız özellikleri bünyesinde barındırıyor.


SIGMA 17-70mm f/2.8-4

Minimum netleme mesafesi 22cm ve maksimum büyütme oranı 1:2.7 olan Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Makro OS HSM, objektifin ön elemanı ile konuya 4.7cm çalışma mesafesi makro çekimleriniz için mükemmel performans sunuyor.  Kompakt yapısı; kolay taşınabilirliği ve ergonomiyi artıran Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Makro OS HSM, seyahatlerinizde yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir lens olacak. Lens değiştirmek zorunda bırakmayan; manzara, mimari, portre ve makro fotoğraflar konusunda kullanıcısının fazlasıyla başarılı bulduğu lens Sigma’nın en çok tercih edilen lenslerinden biri oluyor.


Tokina 11-16 mm f2.8

AT-X serisinin bir parçası olan Tokina 11-16 mm f/2.8 AT-X 116 PRO DXII, mükemmel optik kalitesi ile enfes keskinlikte görüntüler üretebiliyor. Akranları arasında en keskin ultra geniş açı objektif olan Tokina 11-16 mm f/2.8 AT-X PRO DXII, en açık diyafram değerinde bile SLD optik elemanları sayesinde köşeden köşeye muhteşem keskinliğe sahip görüntüler üretebiliyor. Çok katmanlı özel kaplamaya sahip olan Tokina 11-16 mm f/2.8 AT-X 116 PRO DXII’nin optikleri, ışık yansımaları ve gölge etkilerini minimuma indirerek optik performansı arttırıyor.